Dzisiaj rozmawiamy z ministrantami, którzy zostali parafialnymi filmowcami, debiutując nakręceniem własnego filmu i umieszczeniem go w sieci internetu.
Na końcu wywiadu pokażemy gdzie ten film można zobaczyć.

07.03.2022.jpg

Zatem zaczynamy

10 pytań do dwóch takich ministrantów, co film nakręcili

1. Jak się nazywacie i co porabiacie?

Jestem Igor Porosiło, mam 11 lat i chodzę do szkoły podstawowej w Opolu.

Ja mam na imię Jakub (Łański), mam 11 lat i chodzę do szkoły podstawowej nr 24 w Opolu.

2. Jak długo Jesteście ministrantami?

3 lata (Igor), ja 6 (Kuba)

3. Powiedzcie coś o tej Waszej wspólnocie ministrantów. Ilu Was jest? Co trzeba zrobić żeby zostać ministrantem?

Jest nas około 30. Ministrantem można zostać od pierwszej klasy, trzeba się zgłosić do Księdza Proboszcza.

4. Musi zdać jakiś egzamin?

Kiedyś się zdawało, ale teraz już nie. Zawsze dostawało się jakąś karteczkę i trzeba było się nauczyć np. że to jest kadzidło, że to jest kielich, że to są ampułki.
Czasem na spotkaniu ministrantów ksiądz pokazuje i pyta co to jest. Chodzi o to, żeby wiedzieć na przyszłość.

5. Spotykacie się, macie jakieś zbiórki?

Mamy zbiórki o godzinie 11 w każdą sobotę. Na zbiórkach przypominamy sobie, jak się poprawnie służy. Przypominamy sobie akolitki i dary.

Akolitki? A co to są akolitki? To takie świeczki z którymi się chodzi. To są np. świeczki, które prowadzą w niedzielę dzieci do ołtarza.
Jako ministranci nie tylko służymy do Mszy, ale jeździmy na różne wycieczki, na kajaki jeździliśmy,

6. I tradycyjne pytanie, które zadaję każdemu: Jak Wam się układa wspópraca z Księdzem Proboszczem?

Ksiądz jest bardzo miły i na przykład, jak nie rozumiemy czegoś, to wytłumaczy. Fajnie mieć takiego księdza, który wytłumaczy, który pomoże.

A krzyczy na was czasem?

No nie, ale jak ktoś narozrabia… A zdarzyło się że ktoś narozrabiał? Kiedyś zbiłem od świeczki taką górę szklaną. To się ksiądz wkurzył…

Buźka Facebook zły wkurzony opłatek na tort GRATIS - 7572293326 - oficjalne  archiwum Allegro

Kiedyś zbiliśmy taki lampion szklany w zakrystii. Szybko posprzątaliśmy i nawet ksiądz się nie zorientował.

No ale teraz się wyda, jak przeczyta ten wywiad z Wami?

Ale ksiądz szybko wybacza i przeprasza, że krzyczy.

7. Słyszałem o filmie, którzy sami nakręciliście. Jak do tego doszło?

Ksiądz nam pokazał filmik, który zrobili ministranci z Nowej Wsi Królewskiej. I postanowiliśmy nakręcić podobny w naszej parafii.

8. O czym jest ten film?

Pokazaliśmy naszą wspólnotę ministrantów.
Chodziło nam o to, aby pokazać że ministranci nie tylko służą do Mszy.

9. Sami ten film nakręciliście?

Tak.

10. To opowiedzcie, jak to zrobiliście?

Zebraliśmy się raz w sobotę i zaczęliśmy nagrywać poszczególne sceny. Zakończyliśmy nagrywanie w czwartek. Później pozostało tylko zmontować ten film.
Ten film można zobaczyć na YouTube Parafii Metalchem

Dziękuje Wam za rozmowę

Oglądałem ten film, fajny pomysł, jeszcze fajniejsza muzyczka. Jak na pierwszy raz, to całkiem nieźle Im wyszło.
Zapraszamy do oglądania filmu klikając poniżej. Nie zapomnijcie włączyć głośnika😉

Link do FILMU: Ministranci z Parafii Metalchem

Link do KANAŁU: Kanał - Parafia Metalchem