Jak zauważyliście nasza strona parafialna przechodzi modernizację. Oprócz zmiany Administratora będziemy starali się, aby parafialna strona internetowa była bliżej Was i licznie zaglądających na nią naszych Gości.

Nie lękajcie się nowych technologii! One są pośród podziwu godnych wynalazków – inter mirifica – które Bóg oddał do naszej dyspozycji” – apelował Jan Paweł II w liście apostolskim Il Rapido sviluppo („Szybki rozwój”).

Zdziwiłby się ten, kto uważa Internet za miejsce nieodpowiednie do zagospodarowania przez Kościół*

Najlepszym na to dowodem jest popularność w sieci stron religijnych. Ludzie przyzwyczaili się, że każda instytucja, a więc i Kościół, ma swoją stronę, na której można znaleźć wszystkie najświeższe informacje. Tu widać staranie włożone w podtrzymywanie kontaktu z użytkownikami strony. Dlatego liczba internautów korzystających ze stron religijnych systematycznie rośnie.

Najtrudniejsze jest zachowanie systematyczności.  Wśród tysięcy parafialnych stron są zarówno serwisy,  w których informacje aktualizowane są na bieżąco, jak i te, w których najświeższe ogłoszenia parafialne pochodzą sprzed kilku miesięcy. Krytyczny moment przychodzi wtedy, kiedy nie ma osoby, która zajęłaby się jej systematycznym prowadzeniem. Nasza strona internetowa jest rozwijana dzięki pasji Administratora, który ma jednak ograniczone umiejętności i możliwości czasowe.

Chcielibyśmy od teraz,  aby Wszyscy Parafianie mieli udział w jej tworzeniu, i redagowaniu materiałów, które będą tu zamieszczane. Oczekujemy, że znajdą się tam ciekawe rozważania biblijne, stosownie do przeżywanych wspomnień czy świąt  okresu liturgicznego. Tutaj ukłon w stronę Pani Gabrysi, która posiada dużą wiedzę na ten temat i może zechce się z nami nią dzielić.

Ponadto oczekujemy, że na bieżąco będą zamieszczane fotorelacje z życia naszej Wspólnoty, naszych dwóch kościołów, czy parafii. Oczywiście, tutaj kolejny ukłon, jakby inaczej, w stronę Pani Witkowskiej, która celnie strzela aparatem fotograficznym, dokumentując nasze wydarzenia.  

Róże Różańcowe też będą miały swój kącik, tylko prosimy o pilną współpracę w tym zakresie. Mogą również pojawić się jakieś ważne informacje społeczne czy komunikaty np. dla starszych osób z naszej parafii.

Mamy nadzieję, że na naszej stronie pojawią się Wasze Świadectwa wiary, podziękowania za otrzymane łaski (mogą być zanominizowane) świadczące o tym, że w naszym Kościele jest obecny żywy Bóg, który ma MOC, który DZIAŁA i dokonuje CUDÓW.

Zachęcamy Was do przedstawiania wszelkich pomysłów, które ożywią tę stronę internetową i będą służyły wspieraniu społeczności lokalnej przez integrowanie jej z parafią i dostarczanie jej informacji związanych z życiem i funkcjonowaniem naszej parafii.

Z niektórymi parafianami jest jak z niedzielnymi kierowcami: nie są z Kościołem na co dzień.

Strony parafialne nie są więc jedynie wizytówką parafii. To prawdziwe źródło informacji, z którego korzystają szczególnie ci, którzy nie żyją z parafią na co dzień.

Ale też należy pamiętać, że więzi między duszpasterzem, a wiernymi nie da się utrzymać, jeśli strona będzie traktowana jedynie, jako tablica ogłoszeń, bo w ten sposób realizuje się schemat myślenia o jednostronnej komunikacji.

Kościół zawsze korzystał z dostępnych ludziom mediów. Święty Paweł wychodził na areopag, ale dziś pewnie założyłby swój blog i czatowałby z Koryntianami.

Obecność kapłanów w tym cyfrowym świecie – jak komentuje orędzie sekretarz Papieskiej Rady ds. Środków Społecznego Przekazu ks. Paul Tighe – nie powinna być jedynie wynikiem technicznych zainteresowań czy predyspozycji, ale wypływającej z serca potrzeby dawania świadectwa o Ewangelii. Ławki kościoła na teranie parafii, w której działa sprawnie parafialna strona internetowa, nie staną się puste, a cały Kościół nie przeniesie się do Internetu. Wręcz odwrotnie.

Kościół wezwany jest nie tylko do tego, aby korzystał z mediów w celu szerzenia Ewangelii, ale – dzisiaj jak nigdy dotąd – do zespolenia zbawczego orędzia z „nową kulturą” (…). Odczuwa on, że posługiwanie się techniką technologią współczesnej komunikacji jest integralną częścią jego misji w trzecim tysiącleciu.

Zachęcamy szczególnie młodzież do tworzenia nowych mediów społecznościowych tzw. socjal mediów oraz redagowania konta Facebook naszej Parafii .

Będziemy dostosowywać naszą stronę parafialną do naszych potrzeb.

Wszelkie propozycje i materiały prosimy przekazywać Redakcji Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

                                                                                                                                                                                

                                                                                                                                                                                Administrator Strony

                                                                                                                                                                                                K.R.🙋🙏

 

 

 

 

* Tekst opracowany na podstawie "Idziemy" nr 43/2010, autor Radek Molenda, Maria Pawlik wydanie 2010r.


Porządek Mszy Św.

 

Niedziela

07.30

9.00 (Grotowice)
11.00 (rodzinna)
18.00

Poniedziałek 18.00
Wtorek 18.00
Środa 8.00
Czwartek 18.00 (szkolna)
Piątek 18.00
Sobota 8:00
17.00 (Grotowice)

 

 W niektórych okresach roku litugicznego, wybrane dni świąteczne i uroczystości oraz w związku z innymi nietypowymi sytuacjami powyższy stały plan liturgii może ulec zmianie. 
Informacje na ten temat umieszczane są w planie intencji oraz ogłoszeniach na konkretny tydzień 
(proszę sprawdzać w zakładce aktualności).


Okazja do spowiedzi codziennie ok. 15 minut przed każdą Mszą Św.