Przymierzamy się powoli do kolejnej inwestycji w naszej Parafii związanej z odnowieniem wnętrza kościoła w Grotowicach.

Kościół bez komina
Chcemy się do tego przedsięwzięcia dobrze przygotować. Największym wyzwaniem będzie odtworzenie ornamentów i rysunków w Prezbiterium i na suficie świątyni sprzed ostatniego malowania.

Potrzebne nam będą stare fotografie wnętrza kościoła wykonane np. podczas uroczystości chrztu, czy uroczystości ślubnych z lat 70 – 80. W tym okresie (było to za czasów śp. Księdza Proboszcza Wojciecha Skrobocza) były licznie odprawiane takie uroczystości w tej świątyni.

Dlatego prosimy wszystkich, którzy w swoich domowych pamiątkach posiadają fotografie, z których można byłoby odtworzyć ornamenty i rysunki o udostępnienie tych materiałów do wglądu. Zachowamy Waszą prywatność, nie będziemy publikować tych materiałów, skupimy się tylko na szczegółach, które nas interesują. Po wykorzystaniu fotografie zostaną zwrócone.

W tej sprawie prosimy o kontakt z Krzysztofem Rajczykiem. Liczymy na Waszą pomoc w tym zakresie.